מסך ירוק לאירועים

מסך ירוק לאירועים – האטרקציה שכבשה את עולם האירועים!

 

מסך ירוק לאירועים

אז מה זה מסך ירוק?

מסך ירוק לפני שהפכה להיות אטרקציה לאירועים היא טכנולוגיה מאוד פשוטה שהופכת כל צילום רגיל להפקה עולמית, כיום ב- 100% (כן 100%!) מהסרטים הקיימים בעולם הקולנוע משתמשים בסצנה או יותר עם מסך ירוק (לעיתים גם בסרט שלם), עצם העובדה שמצלמים דמות מסויימת או אובייקט מסויים על קיר / מסך בצבע ירוק, אחר כך בחדר העריכות ניתן "להשתיל"

השתלת דמות על רקע וולט דיסני באמצעות מסך ירוק
השתלת דמות על רקע וולט דיסני באמצעות מסך ירוק

בצורה מושלמת על הרקע כל רקע שתבחרו, מרקע של ים ועד רקע של יערות ודרקונים.

איך זה עובד?

אמנם הצילום עצמו נראה די פשוט, אך למי שאין ידע זוהי הפקה של ממש.

בפסקה הקודמת דיברנו על סרטי קולנוע שמשתמשים במסך ירוק להשתלת רקעים, אבל גם בצילום סטילס ניתן להשתמש במסך ירוק, אך כאן לדעתי הדבר מורכב יותר, בצילום סטילס על מסך ירוק יש 2 אלמנטים מאוד חשובים להגעה לתוצאה רצויה:

  1. תאורה – תאורה בצילום סטילס היא הדבר החשוב ביותר, כשאין תאורה נכונה על האובייקט ועל הרקע, העבודת עריכה תהיה קשה יותר ולעיתים בלתי אפשרית
  2. האובייקט/מצולם – בצילום סטילס על מסך ירוק, חשוב עוד לפני הצילום עצמו לדעת איזה רקע אנחנו רוצים שיושתל אחר כך בעריכה, כך שבעת הצילום נעמיד את המצולם ב"פוזה" שתתאים לרקע, אחרת – אם תהיה תמונה ללא תכנון מקדים לרקע הנדרש, ייתכן שלא נצליח להתאים את הרקע בצורה טבעית למצולם.

מסך ירוק בסרטי הוליווד

מה הדרישות למסך ירוק?

לא כל צלם שמחזיק מצלמה יכול לעשות מסך ירוק לאירועים, מעבר לציוד הנדרש להפקה (מתקן רקעים, בד ירוק וכו') צריך גם ידע מאוד רחב בתוכנות עריכה, נדבר על זה בהמשך.

הצילום עצמו אם מתכננים אותו נכון, יכול לקחת מעט מאוד זמן, אך העבודת העריכה היא הזמן המשמעותי בכל ההפקה, זאת אומרת שאחרי שהקמנו ציוד, סידרנו את התאורה, וצילמנו את מה שרצינו, רק אחרי זה מתחילה העבודה הקשה.

כפי שהזכרתי קודם לעבודה עם מסך ירוק נדרש ידע רב בתוכנות עריכה, אחת התוכנות היותר מקצועיות ונכונות לעבודה עם מסך ירוק היא פוטושופ, מעבר לזה יש עוד תוכנות עריכה שמנסות לפשט את העבודה אך אף אחת מהן לא מגיעה לרמה הטובה של הפוטושופ. פוטושופ היא אינה תוכנה פשוטה, יש צלמים אשר עובדים בתחום 10 שנים ומעלה ועדיין יש להם המון מה ללמוד על התוכנה פוטושופ.

אז איך זה עובד באירועים?

באירועים העבודה די מורכבת, לכן בO.P הפקות אנו עובדים בשיטת עבודה יעילה ונכונה מכיוון שהאירוע הוא יחסית קצר וצריך להספיק בו המון.

הצילום מתבצע בזמן הקבלת פנים (למשך שעה עד שעתיים) ולאחר מכן במהלך האירוע הגרפיקאי מעבד את התמונות ומשתיל את הרקע שנבחר מראש על ידי בעלי השמחה

ובמהלך הערב התמונות יוצאות על מגנט או בדרך אחרת שתואמה מראש.

 

גם אתם רוצים את האטרקציה המבוקשת ביותר בעולם האירועים?

חייגו עכשיו ותשריינו את התאריך שלכם! 052-4660947 אושרי